چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم ؟چه فایده ای دارد اگر در صفحه اول باشیم؟

چرا باید در صفحه اول گوگل باشیم ؟چه فایده ای دارد اگر در صفحه اول باشیم؟

با عرض سلام خدمت کاربران سایت در این مقاله قصد دارم تا دلیل اهمیت بودن در صفحه اول رتبه گوگل با هم دیگر بررسی کنیم

خب اصلا چه فایده ای داره در صفحه اول گوگل باشیم؟

خب همانطور که میدانید در طول روز میلیون جستجو در موتور های جستجو انجام می شود که 70 درصد آن مربوط به گوگل میباشد.پس بیشترین توجه مدیران سایت ها موتور جستجو گوگل است.

اگر بخواهیم بگوییم که به عنوان متخصص seo موفق بوده ایم باید بتوانیم تا سایت های خود و مشتریانمان حداقل برای کلید واژه های مناسب حداقل به صفحه اول گوگل برسانیم یا بین رتبه های 1 تا 3 قرار دهیم.

آمار های موجود نشان میدهد که 90 درصد از کاربران فقط از صفحه اول بازدید میکنند و اصلا به صفحات بعدی مراجعه نمیکنند.به طور کلی باید بگم که اگر شما در صفحه اول نباشید به معنای شکست شما در seo می باشد.

بررسی های انجام شده توسط Optify  نشان میدهد که حدود 36 درصد از کاربران فقط روی اولین نتیجه جستجو کلیک میکنند.و حدود 12 درصد هم بر روی دومین گزینه کلیک میکنند و حدود 9 درصد هم روی رتبه سوم کلیک میکنند 

سهم هریک از نتایج گوگل به کلیک بازدیدکنندگان

اگر با دقت به تصویر دقت نماییدمتوجه میشوید که درصد بازدید نفر اول از صفحه دوم(11)بیشتر از نفر آخر(10) صفحه اول کلیک میشود
حالا دیگه باید متوجه شده باشید که صفحه اول گوگل چقدر اهمیت دارد و باید تلاش کنید تا خودتان را به آن برسانید برای رسیدن به این جایگاه تئوری را خدمت شما ارائه نماییم :.
یکی از عواملی که باعث افزایش و تاثیرگذاری ورود کاربران از صفحه اول گوگل به سایت شما توضیحات صفحه و نحوه نمایش آن در نتایج جستجوی صفحه اول گوگل است. شما با نوشتن توضیحات مناسب و مربوط به مطلب می‌توانید بازدیدکننده بیشتری به سایت خود جذب کنید. به این طریق ممکن است شما در صفحه اول گوگل رتبه سوم را داشته باشید ولی بازدیدتان از رتبه دوم هم بیشتر باشد.
هر چقدر عنوان و توضیحاتی سایت شما در نتایج جستجوی گوگل بهتر باشد باعث افزایش بازدید سایت و نرخ کلیک سایت و در نهایت رتبه سایت هم ارتقا پیدا میکند.

آیا پس از رسیدن به صفحه اول گوگل کار تمام هست؟ چطور در صفحه اول گوگل بمانیم؟
نه اینطور نیست که اگر به صفحه اول گوگل رسیدید کار شما تمام است و دیگر نیازی به تلاش بیشتر ندارید زیرا شما جایگاه یکی از رقبای خود را گرفته اید و قطعا رقیب شما بیکار نمیماند و تلاشش را برای پس گرفتن جایگاه قبلی خود اجام میدهد.

 

در زیر تعدادی از نکات مهم برای اینکه در صفحه اول مانده و یا حتی رسیدن به جایگاه اول را به صورت فهرست بیان خواهیم کرد:

1. هر چند وقت مطالب جدید در سایت قرار دهید یا آنها را ویرایش کنید.
2. جایگاه مقالات سایت خود را در صفحه اول گوگل بررسی بکنید و میزان کلیک کاربران  را با اعداد میانگین نموداری که تصویر بالا ارایه دهیم مقایسه کنید، اگر تعداد کلیک ها پایین است عنوان و توضیحات سایت را بازبینی کنید.
3. برای مطالب خود لینک سازی کنید و در صفحات و سایت های مرتبط آن را معرفی کنید.
4. محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
5. نظرات کاربران را در مورد مقالات خود بپرسید و به درستی پاسخ آنها را بدهید.

 

بعد از اینکه به صفحه اول گوگل رسیدید تازه کار شما شروع میشود و باید با افزایش تلاش خود را در صفحه اول گوگل نگه دارید و با بررسی سایت های رقبا یکی پس دیگری از آنها پیشی بگیرید تا به رتبه اول برسید.

 

امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

سؤالات خود در رابطه با این مقاله و همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید


این مقاله فایلی برای دانلود ندارد
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.