الگوریتم پنگوئن چیست و چطور وب سایت را جریمه می کند؟

الگوریتم پنگوئن چیست و چطور وب سایت را جریمه می کند؟

الگوریتم پنگوئنیکی از الگوریتم های گوگل است که سایت هایی که قصد دارند تا با تکرار کلمات کلیدی و لینک سازی غیرطبیعی سعی میکنند تا گوگل را فریب بدهند را جریمه می کند.

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

این الگوریتم در تاریخ ۲۴ آپریل ۲۰۱۲ منتشر شد.
پس از انتشار الگوریتم پاندا، گوگل با ارائه به روز رسانی جدیدی با نام الگوریتم پنگوئن سعی داشت تا از سوء استفاده سایت هایی که می خواهند با تکرار کلمات کلیدی و لینک سازی های غیرطبیعی گوگل را فریب بدهند جلوگیری کند.
در آغاز کار  الگوریتم پنگوئن ، نزدیک به ۳.۱درصد از سایت های انگلیسی زبان تحت تاثیر قرار داد.
ابن الگوریتم در بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ بار آپدیت شد تا مشکلات موجود در آن برطرف شود. از اوایل سال ۲۰۱۷ این الگوریتم جزو اصلی ترین الگوریتم های گوگل قرار گرفت.

نحوه عملکرد الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن برای انجام دو هدف مشخص راه اندازی شد:
۱ – شیوه لینک سازی : مدیران سایت های از سایت ها وبلاگ هایی که دارای کیفیت پایینی هستند یا غیر مرتبط با محتوای سایت خود هستند لینک میگرفتند یا اقدام به خرید لینک میکنند.
مدیران سایت ها اینکار را برای ایجاد کردن تصویری جعلی از محبوبیت برای سایت خود برای کسب رتبه بهتر در نتایج جستجوی گوگل انجام میدهند.
به عنوان مثال: یک شرکت طراحی سایت با استفاده از انتشار مقاله ها و کامنت هایی در سایت ها، انجمن ها و فروم های اینترنتی تحت عنوان ” بهترین شرکت  طراحی سایت  ” و لینک دادن این مقاله یا عبارت به سایت خود، سعی میکنند به دروغ یک ارتباط طبیعی ایجاد کنند.
۲ – تکرار کلمات کلیدی : برخی از این مدیران سعی می‎‌کنند با قرار دادن کلمات کلیدی متعدد وتکراری در یک صفحه از سایت رتبه سایت خود را در نتایج موتور جستجوی گوگل افزایش دهند.

به عنوان مثال تکرار غیرطبیعی کلمات کلیدی در یک صفحه از سایت می تواند مشابه نمونه زیر باشد:
” دکوراسیون داخلی غرب تهران ، شرق تهران ، الهیه ، استاد معین و تهرانپارس “.

نحوه تشخیص جریمه شدن یا پنالتی شدن سایت توسط الگوریتم پنگوئن 

اول باید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که آیا توسط این الگوریتم جریمه شده اید یا به دلیل لینک سازی غیر طبیعی پنالتی شده است؟

الگوریتم پنگوئن یکی از فیلتر ها یا ابزار های فهرست یندی یا ایندکس گوگل است که در همه سایت ها اجرا میشود

ولی پنالتی شدن فقط برای سایتی اعمال می شود که توسط گوگل اسپم شناخته شود

دلیل پنالتی شدن ممکن است به  خاطر این باشد که کاربران اینترنت اقدام به ثبت گزارش منفی کرده باشند یا به دلیل بررسی های گوگل در سایت باشد

نکته: گوگل به سایت هایی که فعالیت های مالی انجام میکنند نسبت به یک وبلاگ ساده حساسیت بیشتری دارند
اگر در آنالیز سایت خود متوجه کاهش رتبه یا ترافیک ورودی از سمت گوگل شدید باید بدانید یکی از دلایل این موضوع انتشار این الگوریتم هست زیرا ممکن است تحت تاثیر فیلترهای این الگوریتم قرار گرفته اید

البته این یکی از دلایل است و دلیل دیگر این موضوع میتواند این باشد که شما از کلمات کلیدی استفاده میکنید که ممکن است مربوط به یک دوره زمانی خاصی باشد که بعد از به اتمام رسیدن این دوره ترافیک ارسالی از سمت گوگل کاهش پیدا میکند.

همچنین باید این موضوع را در نظر داشته باشید که آیا کلمات کلیدی یا لینک های شما توسط گوگل اسپم شده است یا نه؟ در اینصورت سایت شما در مقابل این الگوریتم گوگل آسیپ پذیر میباشد.

چگونه از پنالتی و جریمه الگوریتم پنگوئن خارج شویم؟

در گذشته برای برطرف کردن پلانتی گوگل باید هر بار یک درخواست تجدید نظر برای گوگل ارسال میکردید که شما سایت خود را تغییر داده اید

اما در این الگوریتم نیازی به ارسال درخواست تجدید نظر به گوگل ندارید

بلکه فقط باید اقدام به برطرف کردن خطاها و مشکلات سایت خود، این شانس را پیدا میکنید که در بررسی مجدد توسط خزنده های گوگل امکان بخشش شما وجود دارد

مراحل خروج از جریمه الگوریتم پنگوئن گوگل :

۱- یاید اقدام به حذف تمامی لینک های غیرطبیعی در سایت بکنید، و لینک هایی که خودتان در سایت های دیگر ساخته اید یا باعث ایجاد آنها در سایت های دیگر شده‌اید.
۲- استفاده از ابزار google disavow که میتوانید اقدام به پاک کردن لینک هایی که اسپم شده اند بکنید.
۳- در مورد بهینه سازی بیش از حد سایت تجدید نظر کنید، از قرار دادن کلمات کلیدی تکراری یا غیر مرتبط به محتوای آن صفحه وب پرهیز کنید.

این الگوریتم  بخاطر ضعف شدید سیستم گوگل که باعث شده بود عده ای شودجو بتوانند با تکرار بیش از حد کلمات کلیدی و یا ایجاد لینک های غیرطبیعی رتبه سایت خود را افزایش دهند ایجاد شد. برای اینکه وب سایت شما توسط گوگل اسپم شناخته نشود باید تمام مطالبی که منتشر می‌کنید با بیانی طبیعی و لینک هایی که ایجاد می‌کنید ایمن و مرتبط باشد.

 

امیدواریم از این مقاله بهره کافی را برده باشید.

سؤالات خود در رابطه با این مقاله و همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید


این مقاله فایلی برای دانلود ندارد
برای ارسال نظر نیاز است وارد سایت شوید. در صورت نداشتن حساب کاربری عضو شوید.